Dni Dębicy 2023

Data publikacji: 18.05.2023 r.

Burmistrz Miasta Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają na cykl imprez z okazji Święta Miasta.

Program:

1 czerwca | czwartek | Park przy DK Śnieżka
16:00 rozpoczęcie
dmuchańce, animacje, gry, zabawy, konkursy dla dzieci, malowanie twarzy
grupy artystyczne MOK

20:30 potańcówka z zespołem Mega

DK Śnieżka
14:00 XIV Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

Marcin Zawora to dębicki wokalista i songwriter, który wraz z gitarzystą Maksem Tylem, zaprezentuje piosenki autorskie z pogranicza popu i muzyki alternatywnej oraz covery utworów mainstreamowych.

PrestoChango to grupa uczniów oraz absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Grają muzykę pop, jazz, RnB oraz rocka. Skład zespołu: Karol Cieśla – skrzypce, Joanna Świerk – skrzypce, Weronika Chmura – skrzypce, wokal, Ewa Lauria – wiolonczela, Kinga Wójcik – flet, Jakub Ruciński - saksofon altowy / saksofon barytonowy, Norbert Jedliński  - gitara basowa, Julia Bukowska – fortepian, Jakub Strzałka – perkusja.

Maciej Kita pochodzi z Jodłowej, jest absolwentem Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie tworzy swoją muzykę.

Piękny rejs to koncert dedykowany pamięci mistrza polskiej estrady - Krzysztofa Krawczyka. W specjalnie przygotowanym programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze piosenki artysty. Zaśpiewają: Wojtek Dereń, Michał Bober, Damian Szewczyk, Nikola Warda, Anna Szul. Wokalistom akompaniować będzie zespół znakomitych muzyków pod kierownictwem artystycznym Marka Popowa, w składzie: Marek Popów – gitara, Piotr Sypień - gitara basowa, Waldek Maszyński - inst. klawiszowe, Rajmund Żygadło – perkusja.

piekny rejs

Brathanki to polski zespół, który gra mieszankę folku, popu i rocka. Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy Janusza Musa. Pierwszą wokalistką była Hania Chowaniec, która niebawem została zastąpiona przez Halinę Młynkovą, z którą zespół odnosił największe sukcesy. Pierwsza płyta "Ano" z 2000 roku, z przebojami "Czerwone korale" czy "Gdzie ten który powie mi", zdobyła ogromną popularność i pokryła się czterokrotnie platyną. Zespół Brathanki w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Odwiedził m.in. takie kraje jak: USA, Kanadę, Hiszpanię, Czechy, Belgię, Węgry, Niemcy, Liban czy Szwecję. Brał liczny udział w wielu ważnych festiwalach i programach TV. Aktualnie zespół koncertuje w kraju i za granicą z wokalistką Agnieszką Dyk i cieszy się niesłabnącą popularnością.  Skład zespołu: Agnieszka Dyk – śpiew, Janusz Mus – akordeon, Stefan Błaszczyński – flet, Grzegorz Piętak – gitara basowa, Piotr Królik – perkusja, Adam Prucnal – skrzypce, instrumenty klawiszowe, Wiktor Tatarek – gitara.

brathanki