Kreatywne ferie

Data publikacji: 30.01.2023 r.

Ferie to nie tylko czas odpoczynku, ale dla naszych grup artystycznych to także okazja do pracy nad spektaklami, przygotowania rekwizytów, a także zgłębiania tajników warsztatu aktorskiego.

Członkowie teatru "Fantazja" mieli okazję przygotować maski teatralne do nowego spektaklu pod okiem profesjonalisty. Pan Mariusz Haba, z którym młodzież pracowała, to snycerz i konserwator dzieł sztuki, zatrudniony na stanowisku rzemieślnika teatralnego w pracowni plastycznej Teatru "Maska" w Rzeszowie, współpracował z wieloma scenografami z Polski i zagranicy, prowadzi liczne zajęcia edukacyjne poświęcone między innymi: scenografii, tworzeniu lalek i masek teatralnych.

Młodzi artyści uczęszczający na zajęcia do grupy "Safo" oraz teatru "Fantazja" wzięli udział w warsztatach z ruchu scenicznego oraz improwizacji tanecznej, które poprowadziła absolwentka grupy „Safo” – Weronika Pych. Weronika przez wiele lat uczęszczała na zajęcia taneczne, prowadzi lekcje tańca, jak również sama bierze udział w wielu warsztatach tanecznych, jak i teatralnych. Mimo młodego wieku posiada sporą dawkę wiedzy, którą chętnie przekazuje młodszym koleżankom i kolegom.