Spektakl: "Koncert żałobny na sześciu tancerzy"

Data publikacji: 12.09.2022 r.

6 października zapraszamy do Domu Kultury Mors na spektakl „Koncert żałobny na sześciu tancerzy” w wykonaniu grupy  Vagabond Physical Collective.

Spektakl Vagabond Physical Collective „Koncert żałobny na sześciu tancerzy” jest metaforą podróży przez czas. Z rozpadu i chaosu, poprzez byt i wszelkie zawierające się w nim okoliczności, zmierzamy do absolutu i nicości. Perspektywa buduje napięcie, dystansuje i zbliża. Dzięki jej różnym wymiarom pozwalamy widzowi doświadczyć niezmierzonego ogromu wszechświata wraz z jego detalami: pojedynczymi emocjami, zdarzeniami, odczuciami. W naszych rozważaniach lawirujemy pomiędzy życiem a śmiercią, ulotnością a stałością, snem a jawą. Za podstawowe i decydujące narzędzie tworzenia spektaklu przyjęliśmy intuicję. Chcemy także zaprosić widza do nie-intelektualnego odbioru dzieła, pobudzając tym samym odbiór zmysłowy, emocjonalny i cielesny.

Reżyser, koncepcja i choreografia: Omar Karabulut, Monika Witkowska
Obsada: Karolina Januszek, Omar Karabulut, Monika Witkowska, Sebastian Wylot, z gościnnym udziałem Martyny Łodej
Choreografia do spektaklu powstała we współpracy z Oscarem Mafą i Pawłem Urbanowiczem.
Opracowanie muzyczne: Oscar Mafa
Reżyseria światła: Radosław Lis
Koordynacja produkcji: Agnieszka Czichy
Produkcja: Vagabond Physical Collective, Fundacja Przestrzeń Filmowa

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzień wcześniej zaplanowano warsztaty teatralno-taneczne dla młodzieży.

Warsztaty opierać się będą na temacie poszerzania cielesności zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej, poprzez ćwiczenia z podstawowych założeń metody aktorskiej Konstantego Stanisławskiego, elementów metody pedagogicznej Jacquesa Lecoqa oraz wybranych technik tańca współczesnego wykorzystywanych w teatrze tańca i teatrze fizycznym (polskiej techniki tańca współczesnego, technik: floor work i release).
 W trakcie dwóch pierwszych filarów warsztatu uczestnicy otrzymają narzędzia wykonawcze i twórcze, które posłużą jako baza do kreowania scen i sekwencji podczas trzeciego filaru. Ostatnia, twórcza część nastawiona będzie na wprowadzenie warsztatowiczów w estetykę i atmosferę „Koncertu żałobnego...". Podczas wspólnej pracy podzielimy się z uczestnikami metodami twórczymi użytymi w procesie powstawania spektaklu, które pozwolą wszystkim uczestnikom na dalszą, własną eksplorację tych metod po zakończeniu warsztatu oraz posłużą wybranym uczestnikom jako baza do wspólnego działania scenicznego w pokazie spektaklu.

Warsztaty odbędą się 5 października o godz. 17.00 w Domu Kultury Mors. Zapisy pod nr tel. 14 680 93 62. Ilość miejsc ograniczona.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.