VII Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

Data publikacji: 30.09.2022 r.

VII Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej odbędzie się 26 października w Domu Kultury Śnieżka.

Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a także - w tej samej grupie wiekowej - zespołów, recytatorskich oraz teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury powiatu dębickiego.

W tej edycji konkursu inspiracją i motywem przewodnim są słowa pieśni: "Marsz, marsz Polonia, nasz dzielny narodzie". Uczniowie klas VII-VIII przygotowują jeden utwór autora tworzącego w XX wieku (w całości lub we fragmencie), zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych korzystają z literatury XIX wieku.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 18 października br. w Domu Kultury Śnieżka, ul. Bojanowskiego 18, 39-200 Dębica, lub przesłanie zeskanowanych dokumentów na adres e-mail: konkursy@mokdebica.pl.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.