Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Galeria Sztuki MOK oraz autorzy zapraszają na otwarcie wystaw: Tadeusz Zdzisław Błoński - rysunek, malarstwo, design, Poplenerowa Wystawa Rysunku Czudrys 3. Wernisaż odbędzie się 21 stycznia o godz.18.00.

Tadeusz Zdzisław Błoński
Urodzony w Przemyślu. Absolwent ASP w Krakowie. Był Profesorem na Wydziale Sztuk Uniwersytetu Technicznego w Koszycach na Słowacji. W latach 2007 – 2019 pracował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, od roku 2014 jest profesorem w PWSW w Przemyślu. Aktywnie działa w dziedzinach sztuki wizualnej, designu, malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii, instalacji. Swoje prace wystawiał na wielu wystawach w kraju i za granicą. Brał udział w workshopach, plenerach i podróżach studyjnych. Jego formy przestrzenne i rzeźby kinetyczne funkcjonują w przestrzeni architektonicznej i naturalnej. Realizuje działania plastyczne o charakterze wolnym i użytkowym, płaskim i przestrzennym oraz multimedialnym. W malarstwie uznaje wrażliwą reakcję na doznania i odczucia. Przetwarzanie impulsów zewnętrznych oraz wpływ otoczenia i ludzi jest ważnym motywem w realizacji twórczej. W designie ma zasadnicze znaczenie czystość koncepcji, funkcjonalność oraz harmonizacja techniki i jasna forma.

Autorzy wystawy poplenerowej: Edyta Czeladka, Grzegorz Frydryk, Suren Vardanian, Katarzyna Cwynar, Jan Bosak, Tadeusz Błoński, Damian Pietrek, Aleksandra Zielińska, Ilona Herc, Natalia Sakowicz.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech