Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej zapraszają do uczestnictwa w 6. Konkursie Recytatorskim Polskiej Literatury Patriotycznej, który odbędzie się 5 listopada br. w Domu Kultury "Śnieżka".

Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a także - w tej samej grupie wiekowej - zespołów, recytatorskich oraz teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury powiatu dębickiego.

Konkurs ma na celu podtrzymywanie wśród młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie historii Polski, ukazanie dążeń Polaków do niepodległości oraz popularyzacja polskiej poezji.

W związku z uroczystościami jakie obchodzimy w bieżącym roku (150. rocznicą śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego oraz 200. rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida) każdy uczestnik przygotowuje jeden utwór autora tworzącego w XIX wieku (w całości lub we fragmencie). Może być to wiersz, bądź fragment prozy (w tym fragment opowiadań, pamiętników, wspomnień). Czas prezentacji – do 5 min.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 25 października br. w Domu Kultury "Śnieżka", ul. Bojanowskiego 18, 39-200 Dębica, lub przesłanie ich na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Teksty prezentowane podczas konkursu należy dołączyć w formie elektronicznej do zgłoszenia. Ze wszystkich przesłanych utworów powstanie pamiątkowa publikacja.

Do pobrania:
Regulamin i karta zgłoszenia