Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Zuzanna Borowiec i Alicja Wojnarowska otrzymały Grand Prix 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodych „Dziatwa” 2021 organizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury w dniach 5-9 października. Jury konkursowe doceniło reprezentantki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za: stworzenie spektaklu skromnego w formie i bogatego w sensy, emocje oraz wyjątkową teatralną wrażliwość.

14 zakwalifikowanym propozycjom teatralnym transmitowanym na żywo z rodzimych scen przyglądała się komisja artystyczna w składzie:

Ewa Audykowska-Wiśniewska - ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1998 roku jest aktorką Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Została uhonorowana odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” i odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wielokrotnie była jurorem na Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁóPTA.

Elżbieta Gorzka-Kmieć - instruktorka i znawca teatru dziecięcego, pedagog, autorka  scenariuszy teatralnych i książek z wierszami dla dzieci. Laureatka wielu nagród: Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Nagroda Ministra Kultury i Sztuki, odznaki Ministra Kultury: Zasłużona dla Kultury Polskiej, Medal Komisji Narodowej, Świadectwo Oryginalności przyznane przez Kuratorium w Łodzi.

Masza Bogucka-Steczek - aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Ukończyła Wydział Lalkarski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Występowała w teatrach: Nowym w Poznaniu, Powszechnym w Łodzi (1998-2001). W późniejszych latach współpracowała z teatrami łódzkimi: Arlekin, Zupa z Małpy, Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Dawid Pikor