Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Przedstawiamy regulamin 1. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Pętla Czasu", który odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2022 r.

Naszym założeniem jako Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy było powołanie do życia Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Pętla Czasu”, który nie tylko wskrzesi zamierającą w wielu regionach sztukę recytacji, ukaże jej wartość, atrakcyjność, ale również zaangażuje środowisko lokalne do współtworzenia działań kulturalnych.

Konkurs ma na celu prezentacje recytatorskie dwóch utworów (poezji i fragmentu prozy), jeden z nich ma pochodzić z klasyki literatury polskiej, drugi zaś ze zbiorów współczesności. Tym samym chcemy ukazać wartość zarówno dzieł narodowych, jak i wysoki poziom literatury i poezji współczesnych twórców.

Prezentacjom towarzyszyć będą: profesjonalne warsztaty recytatorskie prowadzone przez uznanych w środowisku specjalistów, konsultacje pokonkursowe, wieczorek poetycki oraz spektakl. Wszystko to pozwoli zakochać się w sztuce żywego słowa nie tylko uczestnikom festiwalu, ale również zgromadzonej publiczności.

Konkurs oraz imprezy towarzyszące odbywać się będą w Domu Kultury "Mors" oraz w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy – w miejscu gdzie prężnie działała instruktorka, znana gronu recytatorskiemu – Urszula Rojek. Wychowała ona wiele pokoleń wspaniałych artystów, aktorów, reżyserów, ale przede wszystkim uwrażliwiała na piękno poezji i literatury. Po jej śmierci jedna z sal nosi jej imię, a dzięki niej i dla niej chcemy, by Dębica znów stała się ośrodkiem sprzyjającym recytatorom, kultywującym jej dzieło i wychowującym nowe pokolenia.

Zapraszamy więc już 4-6 listopada do Dębicy na wielkie święto sztuki żywego słowa!

Zachęcamy do odwiedzania strony https://www.facebook.com/OKRPetlaCzasu gdzie regularnie pojawiają się posty o tym, gdzie, co i w jaki sposób będzie się odbywać! Znamy też pierwszego jurora konkursu! Obserwujcie nas uważnie!

Do pobrania:
Karta zgłoszenia - instruktor