Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

1 października odbył się koncert zatytułowany "Spotkanie z folklorem" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie "Uwierz w siebie" dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy. Na scenie Domu Kultury "Mors" przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" i Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Resovia Saltans".

Zespół Pieśni i Tańca "Resovia Saltans" powstał w 1975 roku jako reprezentacyjny zespół folklorystyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Aktualnie reprezentuje Uniwersytet Rzeszowski, gdzie działa w strukturach Międzywydziałowego Studium Kulturalno-Oświatowego. Zespół skupia młodzież akademicką i absolwentów różnych kierunków studiów, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem rozwijają swoje zdolności taneczne, wokalne i instrumentalno-muzyczne.

Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" powstał w 1978 roku w Dębicy pod patronatem Kombinatu Rolno-Przemysłowego "Igloopol". Od 1995 roku zespół działa i rozwija się w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury. "Igloopolanie" kultywują rodzimy folklor i narodowe tradycje. Z powodzeniem reprezentują nasz region na festiwalach w kraju i poza jego granicami, zawsze zdobywając uznanie publiczności i jurorów, czego dowodem tego są liczne dyplomy, puchary, nagrody i wyróżnienia. Na swoich koncertach prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny, który zawdzięczają znakomitym choreografom, muzykom i chórmistrzom.

fot. Łukasz Pas