Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Grażyna Łobaszewska, jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej, wystąpi 19 listopada w Domu Kultury Mors. Towarzyszył jej będzie Big Silesian Band pod dyrekcją Joachima Krzyka.

Świętująca 50-lecie działalności scenicznej artystka uważana jest za jedną z najbardziej popularnych wokalistek jazzowych i popowych. Zadebiutowała w 1971; koncertowała i nagrywała z grupami S-26, Ergo Band, Crash, Cancer. Współpracowała z orkiestrami Aleksandra Maliszewskiego i Zbigniewa Górnego oraz z muzykami jazzowymi, m.in. Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim, Jarosławem Śmietaną. Od 2009 związana z grupą Ajagore, z którą nagrała kilka albumów, m.in. „Dziwny jest…” z utworami Czesława Niemena. Wykonuje różnorodny repertuar, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym – od piosenki estradowej i poezji śpiewanej, po muzykę pop, rock, bluesa i jazz. Bywa nazywana polską Arethą Franklin.

Big Silesian Band to renomowana, profesjonalna orkiestra rozrywkowa, założona w 2008 roku z inicjatywy dyrygenta zespołu – Joachima Krzyka. Orkiestra występuje w 16 osobowym składzie. Posiada opinię jednego z najlepszych big bandów w Polsce. Jest laureatem międzynarodowych nagród muzycznych i finalistą programu „Mam Talent”. Big Silesian Band regularnie koncertuje na terenie całego kraju. Na stałe współpracuje z plejadą gwiazd polskiej estrady, którym podczas koncertów akompaniuje. Są wśród nich tacy artyści jak: Waldemar Malicki, Krzysztof Kiljański, Rudi Schuberth, Krzysztof Respondek, Ania Wyszkoni, Alicja Majewska, Jacek Stachurski.

19 listopada 2022
18:00
Dom Kultury Mors

Bilety: 60/50/40 zł do nabycia w DK Mors i na kupbilecik.pl

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech