Gołąbki drobiowe, przepyszne pasztety, znakomite rosoły oraz stosy pieczonych kur i kaczek można było zobaczyć, a co najważniejsze skosztować na Pikniku Drobiowym, który odbył się na dębickim rynku. Licznie zgromadzeni mieszkańcy po przejściu komisji konkursowej, która wybierała najlepszą potrawę, z wielkim apetytem zajadali się kulinarnymi arcydziełami z drobiu.

W trakcie drobiowej imprezy można było również spróbować swoich sił w licznych konkursach, jak choćby w slalomie ze strusim jajem. Na scenie natomiast na swojską nutę zagrali między innymi Cmolasianie i Trzcinicoki.

Zdaniem komisji najsmaczniejszą potrawę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Ropczyce-Chechły. Były to: plecaki ziemniaczane drobiem okraszane.

Sądząc po znakomitej frekwencji Piknik Drobiowy był nie tylko świetną okazją do promocji tego typu mięsa, ale również szansą przekonania się jak zdrowo i smacznie można się odżywiać. Trzeba mieć tylko nadzieje, że nie będzie to ostatnia tak impreza w Dębicy, a organizatorzy postarają się, aby przybrała ona charakter cykliczny.

 

 

źródło:
www.debica.tv

Na afiszu

Imprezy innych organizatorów

Wspierają nas

Szukaj