Miejski Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Blue Diamond Events” w Pradze. Dębiczanie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenia u publiczności i organizatorów.

 

 

Festiwal został zorganizowany po raz 9. Biorą w nim rokrocznie udział zespoły tańca ludowego z całej Europy. W tym roku było to 8 zespołów z: Andory, Portugalii, Bułgarii, Czech, Francji, Węgier i 2 polskie ekipy. 

MZPiT „Igloopolanie” w 28 osobowym składzie, w tym kapela pod kierunkiem Stanisława Wiktora, został zakwaterowany w hotelu w pobliżu centrum Pragi. Dębiczanie mieli zatem czas nie tylko na występ, ale również zwiedzanie miasta.

Estrada koncertowa został zlokalizowana nad Wełtawą. Wszystkie zespoły barwnym korowodem przeszły przez miasto zachęcając mieszkańców stolicy Czech do wzięcia udziału w festiwalu. „Igloopolanie” zaprezentowali suitę rzeszowską wraz z przyśpiewkami w opracowaniu choreograficznym Romualda Kalinowskiego i muzycznym Stanisława Wiktora. Koncert trwał kilkanaście minut i bardzo spodobał się licznie zebranej publiczności. Bardzo podobały się także stroje, nad którymi jak zwykle czuwała Krystyna Wiktor.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Krystyna Wiktor