W maju odbędzie się 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedna z najstarszych tego typu imprez w Europie. Organizatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia kulturalnego jest  Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie, która co roku tworzy ciekawy i bogaty program festiwalu.

Pragniemy zaprosić Państwa na inaugurację festiwalu - operę „Bal maskowy”, w wykonaniu solistów, baletu, chóru oraz orkiestry Opery Lwowskiej.

Opera przedstawia dramatyczną historię miłości, zazdrości, spisku i zbrodni, rozgrywających się na tle dworskich komnat, z kulminacją, do której dochodzi podczas tytułowego balu.

Mychajlo DUTCZAK – Dyrygent-realizator
Wasyl WOWKUN – Reżyseria
Petros MALCHASIANC – Choreografia
Tadej RYNDZAK, Oksana ZINCZENKO – Scenografia
Mykhaylo DUTHAK – Dyrygent

Opera „Bal maskowy” - 19 maja 2018r., godz. 19:00
Plener przed Muzeum Zamkiem w Łańcucie

Cena biletów – 60 zł

Kolejnym wydarzeniem plenerowym będzie musical „Skrzypek na dachu” w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Spektakl wyreżyserował Jan Szurmiej.

Światowej sławy musical „Skrzypek na dachu” swoją warstwą muzyczną jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema „Dzieje Tewjego Mleczarza”. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.
Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Musical „Skrzypek na dachu” - 20 maja 2018r., godz. 20:00
Plener przed Muzeum Zamkiem w Łańcucie

Cena biletów – 60 zł

Kwotę za bilety należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 28 marca przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Prosimy o wskazanie w tytule przelewu wybranego wydarzenia.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.
Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.