Wystawy: Agata Woźniak-Niemkiewicz, Dominika Surmacz

Data publikacji: 04.04.2024 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystaw: Agata Woźniak-Niemkiewicz "Zatrzymać przemijanie", Dominika Surmacz "Stan rzeczy". Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia o godz.18.00.

Agata Woźniak-Niemkiewicz
Urodziła się w Jarosławiu. Studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki - specjalność konserwacja malarstwa. Dyplom uzyskała w roku 1989 u prof. Małgorzaty Schuster-Gawłowskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz działalnością konserwatorską. W latach 1990-2007 pracowała w jarosławskim Muzeum „Kamienica Orsettich” na stanowisku starszego konserwatora dzieł sztuki. Zajmowała się także aranżacją plastyczną ekspozycji muzealnych oraz projektowaniem wydawnictw muzealnych - zaproszeń, katalogów i plakatów. Jej twórczość własna jest nierozłączna z pracą konserwatorską. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, oraz konkursów. W 1993 r. otrzymała nagrodę za Rysunek Roku w BWA w Przemyślu. W 2013 r. otrzymała nagrodę publiczności na wystawie Biennale ZPAP 2011-2013 w BWA w Rzeszowie. Działa w Jarosławiu. Prowadzi prace konserwatorskie z zakresu malarstwa sztalugowego, rzeźby oraz pozłotnictwa.

Dominika Surmacz
Urodzona 17 stycznia 1994 roku w Biłgoraju. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Bernarda Moranda w Zamościu. W 2020 roku ukończyła studia na kierunku Grafika w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom artystyczny zrealizowała w Pracowni Druku Płaskiego i Litografii oraz Pracowni Multimedialnej. Obie prace dyplomowe zostały uhonorowane Dyplomem Uznania Dziekana Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego za ich wysoki poziom artystyczny, a także nominowane do Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom ISP UR w roku 2020. Bierze czynny udział w wydarzeniach artystycznych na terenie kraju i za granicą (m.in.: KONFIGURACJE - wystawa indywidualna, Galeria R_Z, Rzeszów 2021; Intaglio – Second International Mini Print Triennial Kyiv, Ukraine, 2021; Wystawa Grafika Warsztatowa  Herman Otto Muzeum- Alkohotaz,  Miszkolc, Węgry, 2019; 11.Międzynarodowe Biennale Miniatury, Częstochowa 2020; II Międzynarodowe Triennale Litografii LITHO-Kielce 2018/19, BWA Kielce 2019). Tworzy w dziedziie grafiki, rysunku, malarstwa, fotografii i instalacji.