Przez prawie godzinę aktorzy śląskiego teatrzyku Trip zabawiali dębickie dzieci przedstawieniem pt. „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę”.

Prosta bajeczka: opowieść o dwóch skrzatach, które znajdują w lesie czapkę wielkiego maga Hipolita Szare Piórko. Kiedy okazuje się, że został on zamieniony w powietrze, skrzaty postanawiają użyć wszystkich sił, aby go odczarować. Jest im do tego potrzebna pomoc dzieci. I o tą nie było trudno w czasie przedstawienia w Dębicy. Dzieci chętnie brały udział w spektaklu podpowiadając skrzatom rozwiązanie problemu. Wszystko zatem skończyło się dobrze. Przy okazji przedstawienie zachęcało dzieci do aktywnego trybu życia oraz zwracało uwagę na pozytywne relacje, które powinny istnieć między rodzeństwem.

Scenariusz i scenografię przygotowały Anna Bączek-Lieber i Joanna Pelon, ta ostatnia dodatkowo reżyserowała spektakl.

Przedstawienie odbyło się w muszli koncertowej przy ulicy Brzegowej. W sprawnej jego realizacji pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

fot. Andrzej Janiec

Na afiszu