Zapraszamy do udziału w piątej edycji Festiwalu Nowego Teatru, który wpisuje się w tradycję Rzeszowskich Spotkań. Będzie to niezwykła okazja do poznania współczesnego oblicza teatru, przesiąkniętego nowymi mediami i technologiami, gdzie często widz z biernego obserwatora staje się współtwórcą spektaklu.

Z programu festiwalu organizowanego przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie,  wybraliśmy dla Państwa trzy spektakle.  Równocześnie, gorąco zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsc na poniższe wydarzenia, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

20 listopada (wtorek) – godz. 19.00
"Ku Klux Klan. W krainie miłości" Teatr Nowy w Zabrzu - Duża Scena
reż. Maciej Podstawny
Spektakl powstał na podstawie książki Katarzyna Surmiak-Domańskiej „Ku Klux Klan”, reporterki, która miała okazję  przyjrzeć się Klanowi z bliska. Okazuje się, że 150-letni Ku Klux Klan ma się całkiem nieźle i działa w pełni legalnie.
Maciej Podstawny pokazuje mechanizmy rodzenia się faszyzmu, udowadnia niemal fizycznie, że każdy z nas ma rasistowskie predyspozycje. Boimy się przecież tych innych, bronimy się przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz, chcemy by świat pozostał taki, jaki był dotąd. Wystarczy sprytna manipulacja politycznych graczy, by za tymi postulatami ujawniły się kolejne, moralnie wątpliwe i odrażające. Dlatego tak naprawdę ten spektakl nie opowiada o Ameryce, on opowiada o Środkowej Europie.

21 listopada (środa) – godz. 19.00
"Orestes" Centrala Warszawa w Warszawie - Duża Scena
reż. Michał Zadara
Elektra i Orestes zamordowali swoją matkę, królową. Ich motywacją była chęć odwetu, ale ich czyn wtrąca kraj w kryzys polityczny. Zostają skazani na karę śmierci. Walcząc o sprawiedliwość, zaczynają zabijać niewinnych ludzi.
CENTRALA wystawia tę opowieść w Zachęcie, miejscu politycznego morderstwa popełnionego na prezydencie Narutowiczu. Czy wolno popełnić zbrodnię, by wyzwolić państwo od złych rządów? Spektakl muzyczny o tym, jak mordercy czekają na wyrok.

24 listopada (sobota) – godz. 19.00
"Kochanie, zabiłam nasze koty" Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie - Duża Scena
reż. Rafał Dziwisz
Dokonana z pieczołowitością i szacunkiem dla oryginału adaptacja powieści Doroty Masłowskiej. Sześcioro studentów specjalności wokalno-aktorskiej wspomaganych przez grający na żywo band, przez niemal dwie godziny spektaklu, będącego jednocześnie nieprzerwanym utworem muzycznym, w którym partie mówione i śpiewane przeplatają się ze sobą, tworzą galerię postaci – młodych ludzi w przestrzeni wielkiego miasta, poszukujących prawdziwego kontaktu, przyjaźni, miłości, samych siebie.
Spektakl młodych o młodych i dla młodych. Niepowtarzalny język Doroty Masłowskiej, oryginalna muzyka Dawida Suleja Rudnickiego, młodzieńcza energia wykonawców wsparta nieprzeciętnymi możliwościami wokalnymi – obiecują niebanalny wieczór teatralny.

Cena biletu na wszystkie spektakle – 10 zł.
Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 9 listopada przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 17:30, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

Na afiszu