Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na cykl imprez z okazji Święta Miasta. Gwiazdami tegorocznych Dni Dębicy będą grupy IRA i Poparzeni Kawą Trzy.

Program pierwszego dnia Święta Miasta dedykujemy dzieciom i rodzinom. Z myślą o najmłodszych dębiczanach zaprosiliśmy artystów znanych i lubianych, zapewniających rozrywkę na najwyższym poziomie, wzbogaconą o elementy edukacyjne.

Cykl imprez rozpocznie w sobotnie południe Kolorowy Korowód uczniów dębickich szkół podstawowych. Barwny pochód przejdzie ulicami miasta na Rynek, gdzie nastąpi podsumowanie konkursów dla dzieci i wręczenie nagród.

Następnie na scenie pojawi się Lady Fama, która wystąpi z nowym programem pt. „Zielona Planeta”. Będzie to show o tematyce ekologicznej, ale także prozdrowotnej. Artystka porwie do zabawy nawet najbardziej oziębłą publiczność, a jej melodyjne piosenki stanął się okazją  do wspólnego śpiewania i zabawy. Nie zabraknie konkursów z ciekawymi rekwizytami, w których wezmą udział dzieci wraz z rodzicami.

Oficjalne otwarcie Dni Dębicy przez burmistrza miasta zaplanowano na godz.17.00, wtedy też zostaną wręczone „Żagle Kultury” - nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, lub za całokształt działalności.

Po części oficjalnej na scenie pojawią się dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające w placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury. W blisko dwugodzinnym bloku programowym zatytułowanym „Dzieci Dzieciom” zaprezentują się grupy taneczne i uzdolnieni wokaliści.

Główną atrakcją Dnia Dziecka będzie koncert Majki Jeżowskiej, wokalistki obdarzonej ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorki, autorki wielu przebojów i widowisk muzycznych, bawiących kolejne pokolenia młodych słuchaczy. Koncerty Majki Jeżowskiej, potrafiącej porwać do zabawy każdego widza, to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny.

Gwiazdą wieczoru będą Poparzeni Kawą Trzy, niezwykła formacja muzyczna powstała z prywatnej inicjatywy dziennikarzy polskich rozgłośni radiowych. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski (Radio Zet), Jacek Kret, Roman Osica (RMF FM), Krzysztof Zasada (RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Mariusz Gierszewski (Radio Zet) i Krzysztof Tomaszewski. Ich koncerty to żywiołowa mieszkanka ska, rocka, punku i swingu, okraszona tekstami Rafała Bryndala.

Drugi dzień Święta Miasta zainaugurują w godzinach popołudniowych koncerty młodych zespołów rockowych: Hideaway z Jasła oraz Why Not? z Pilzna. Obie grupy z powodzeniem występują na lokalnych scenach, uświetniając okolicznościowe imprezy.

Następnym punktem programu będzie koncert laureatów tegorocznej edycji Dębica Open Festival, przeglądu wokalnego kierowanego przez Katarzynę Godzisz.

O godz.19.00 na scenie pojawi się grecka grupa wokalno - instrumentalna Mythos.  Zespół wykonuje barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Zobaczymy więc piękne greckie stroje, usłyszymy greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie i śpiew. Zapowiada się świetna zabawa z publicznością, połączona z nauką tańca.

Dni Dębicy zwieńczy koncert radomskiej grupy IRA, prawdziwych weteranów polskiej sceny rockowej. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Program:

1 czerwca / sobota

12:00-14:00 Kolorowy Korowód
16:00-17:00 Program dla dzieci: Zielona planeta – Lady Fama Show
17:00-17:15 Otwarcie Dni Dębicy
17:15-18:45 Dzieci Dzieciom – dziecięce zespoły artystyczne MOK
19:00 Majka Jeżowska
21:00 Poparzeni Kawą Trzy

2 czerwca / niedziela

16:00-17:00 Hideaway
17:00-18:00 Why Not?
18:00-19:00 Finaliści Dębica Open Festival
19:00 Mythos
21:00 IRA

 


 

MAJKA JEŻOWSKA

 


Wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music. Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka. Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku. Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i w Zabrzu. Repertuar Majki jest bardzo zróżnicowany – od piosenek familijnych poprzez występy na Piknikach Country w Mrągowie, w Telewizyjnych Biesiadach, Sylwestrowych Galach, Koncertach Wakacyjnych Przebojów, w nagraniach muzyki do filmów „King Size”, „Deja vu”, „Królestwo Zielonej Polany”, „W pustyni i w puszczy” i „Karolcia”. Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny!

 POPARZENI KAWĄ TRZY

Formacja powstała w 2005 roku z prywatnej inicjatywny dziennikarzy Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak "Przystanek Woodstock 2012" zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, "Czad festiwal, "Finały WOŚP" w Polsce i za granicą, "Lato Dwójki i Radia Zet", a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat. Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W 2013 roku ukazała się płyta CD ze wspomnianym DVD zatytułowana "Wezmę cię", obecnie zespół pracuje nad kolejnym krążkiem i... musicalem - komedią muzyczną, do której scenariusz napisał Rafał Bryndal.

Skład zespołu:
Marian Hilla – śpiew
Krzysztof Zasada – gitara
Wojciech Jagielski – perkusja
Jacek Kret – puzon
Roman Osica – saksofon
Mariusz Gierszewski – gitara basowa
Krzysztof Tomaszewski – trąbka

 MYTHOS

Grecka grupa wokalno - instrumentalna Mythos prezentuje barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca. Greckie zespoły od lat cieszą się dużą popularnością. W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie taniec Greka Zorby czyli "Sirtaki" i "Hasaposerwiko". Grupa prezentuje oryginalny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach m.in. Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii, biorąc również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.

 IRA

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Albumy Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy Ira Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Zespół powrócił na polską scenę muzyczną po siedmiu latach, pod koniec 2001 roku. Od momentu powrotu na scenę zespół nagrał cztery albumy studyjne oraz jeden koncertowy, będący zapisem jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który odbył się w 2003 roku w amfiteatrze w Radomiu. Nowe utwory ponownie były notowane na krajowych listach przebojów. W listopadzie 2003 roku, zespół supportował podczas dwóch koncertów w Polsce hardrockowy zespół Def Leppard. W 2002 roku zespół został nominowany do nagrody Fryderyki za album Tu i teraz, a dwa lata później za album Ogień.

Skład zespołu:
Artur Gadowski – vocal
Wojtek Owczarek – perkusja
Piotrek Sujka – bas
Piotr Konca – gitara
Sebastian Piekarek – gitara

 

Regulamin dla wystawców

 

Szukaj

Wspierają nas