Kolejna „Potańcówka z Burmistrzem” odbyła się 4 sierpnia w muszli koncertowej na dębickim Rynku. Do tańca przygrywał zespół „Mambo” z Dębicy. Muzyczne spotkanie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy w ramach „Wakacji z kulturą”.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Jan Borek w przerwie występu przypomniał o kolejnych wakacyjnych imprezach przygotowanych dla dębiczan przez MOK: kinie letnim, potańcówkach oraz zapowiedział dzień otwarty wyremontowanego Domu Kultury „Śnieżka”, który został zaplanowany na koniec sierpnia.

Ostatnia „Potańcówka z Burmistrzem” odbędzie się w najbliższą niedzielę. Do tańca przygrywać będzie zespół rzeszowski „Vario” grający znane covery. Grupa prezentowała już swoje umiejętności w końcu lipca. Potańcówka będzie ostatnią w czasie tegorocznych wakacji. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 18.00.

Wcześniej, gdyż o godzinie 16.00 rozpocznie swój koncert orkiestra kameralna Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Młodzi muzycy zagrają utwory Stanisława Moniuszki z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora.

Natomiast 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego na Rynku zagra Miejska Orkiestra Dęta.

Zapraszamy wszystkich sympatyków dobrej muzyki i tańca.

fot. Andrzej Janiec