Dziecięcy Teatr „Fantazja” działający w MOK w Dębicy miał przyjemność uczestniczyć w XXXIV „Pucharze Uśmiechu” – Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych w Krośnie. Spektakl „Co z tego wyrośnie” otrzymał Skrzypce Sarabandy - nagrodę za najlepszą muzykę, w tym wypadku graną na żywo, zarówno przez akompaniatora Piotra Madurę, jak i samych młodych aktorów.

Trzy dni festiwalowej integracji, siedem zaprezentowanych widowisk, zarówno polskich zespołów, jak i zagranicznych. Odmienne stylistyki, tematy. Ale co najważniejsze moc doświadczeń, nie tylko zebranych podczas oglądania spektakli, ale także warsztatów: tanecznych, plastycznych, muzycznych.

„Fantazja” mogła zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza po wstępnej kwalifikacji za pomocą nagrań. Przedstawiła spektakl „Co z tego wyrośnie”, który powstał na podstawie sztuki Krystyny Miłobędzkiej pt. „Siała baba mak”. Przedstawienie ukazuje logikę dziecięcej zabawy, jej zmienność oraz niezbędną twórczość uczestników, a to wszystko bazując na grach podwórkowych z dawnych lat. Podczas spektaklu grupa stara się również poruszać tematy aktualne, z którymi dzieci stykają się na co dzień, nie tylko w swoim życiu, ale również podczas szkolnych lekcji.

W skład Dziecięcego Teatru „Fantazja” wchodzi dziewiętnastu uczniów szkół podstawowych z powiatu dębickiego: Julia Bielatowicz, Zuzanna Borowiec, Lena Czachara, Gabriela Grabowy, Martyna Janiec, Aleksandra Jaskot, Laura Kania, Natalia Kloc, Zuzanna Misiewicz, Dawid Olech, Adam Pękala, Gabriela Pomirowska, Kamila Pych, Kornelia Pych, Magdalena Raś, Julia Sikora, Alicja Wojnarowska, Milena Wójcik, Miłosz Wójcik.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

fot. Paweł Fiejdasz – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie