Przedstawiamy program Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, którego finał odbywał się będzie 15 i 16 listopada w Domu Kultury i Kinie "Kosmos" Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

15 listopada (środa)

godz. 9.00

 

KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

WIKTORIA KAWA, WIKTORIA WADAS, WIKTORIA WYSTĘPEK, DARIA CZAJA – Zespół Szkół – Żyraków
Trzecia Godzina Dnia – WIARA CZYNI CUDA

MAŁGORZATA DUNAJSKA – Szkoła Podstawowa – Nawsie Brzosteckie
HYMN O KRZYŻU

KLAUDIA OCHAB – Szkoła Podstawowa nr 8
Karol Wojtyła – MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA

 

KONKURS RECYTATORSKI

MATEUSZ DURAJ – Szkoła Podstawowa nr 7 – ZSS – Dębica
Ewa Szelburg- Zarembina – GOŚCIE

TOMASZ MĄDRO – Szkoła Podstawowa nr 7 – ZSS – Dębica
Zbigniew Trzaskowski – GDYBY JEZUS PRZYSZEDŁ DO MNIE

BARTOSZ CZELUŚNIAK
Mieczysława Buczkówna – Z KOŚCIOŁA

MICHAŁ WAWRZONEK – Szkoła Podstawowa nr 8 – Dębica
Zbigniew Chałko – PACIERZ POLSKI

JAKUB FALARZ
Mieczysława Buczkówna – JEST BÓG

KAMILA PETRYK – Szkoła Podstawowa nr 12 – Dębica
Mieczysława Buczkówna - TAJEMNICA

DOMINIK OSIKA – Szkoła Podstawowa nr 8 – Dębica
Ryszard Makowski – NA TWYM POGRZEBIE

JULIA SIKORA
Hanna Januszewska – CO MAMA PRZECZYTAŁA DZIECIOM POD CHONIKĄ

GABRIELA POMIROWSKA – Szkoła Podstawowa nr 9 – Dębica
Elżbieta Krystek-Jones – ADAM I EWA – OPOWIADANIE BIBLIJNE

NATALIA KOZEK – Szkoła Podstawowa nr 12 – Dębica
Tadeusz Ruciński – POSŁUCHAJ

GABRIELA KMIEĆ
Mieczysława Buczkówna - JESTEM

ALICJA WOJNAROWSKA – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Beata Obertyńska – TWÓJ PACIERZ

KAROL NAWRACAJ – Szkoła Podstawowa nr 1 – Jodłowa
PSALM 63 TĘSKNOTA ZA BOGIEM

ZUZANNA SZOT – Szkoła Podstawowa nr 3 – Dębowa
ks. Jan Twardowski – DAJ NAM UBÓSTWO

ROKSANA BURAŚ – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Anna Litwinowicz – ANIOŁ UŚMIECHU

KINGA RACHWAŁ – Zespół Szkół w Żyrakowie
Bolesław Leśmian - CMENTARZ

HONORATA BURAS – Szkoła Podstawowa nr 3 - Jodłowa
Beata Kołodziej – KOLOROWE ANIOŁY

ALEKSANDRA PARYS – Szkoła Podstawowa nr 11 – Dębica
Wisława Szymborska – NIC DWA RAZY

NATALIA WARZECHA – Szkoła Podstawowa nr 1 – Jodłowa
Jan Kasprowicz – PRZEPROSINY BOGA

HUBERT ZIELIŃSKI – Szkoła Podstawowa – Mokre
ks. Jan Twardowski – Z TOBĄ

PATRYCJA PYZYŃSKA – Szkoła Podstawowa – Podgrodzie
Janusz Pyziński - MODLITWA

JULIA KULCZYK – Szkoła Podstawowa – Głowaczowa
Jan Lechoń – MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA

PATRYK POCICA – Szkoła Podstawowa – Smarżowa
Zbigniew Herbert – PSALM BEZSILNOŚCI

MARTA CZAUDERNA – Szkoła Podstawowa – Stobierna
ks. Jan Twardowski – ZDROWAŚ MYRYJO

BARTŁOMIEJ GONET – Szkoła Podstawowa – Przeczyca
ks. Jan Wal – JEZU UFAM TOBIE

PATRYCJA KAWALEC – Szkoła Podstawowa – Dobrków
Bruno Ferrero – CUD

PAULINA UJAZDA – Szkoła Podstawowa nr 11 – Dębica
Mieczysława Buczkówna – Z KOŚCIOŁA

EMILIA PIEKARCZYK – Szkoła Podstawowa – Dobrków
autor nieznany - MÓJ ANIOŁ

WIKTORIA KAWA – Zespół Szkół – Żyraków
Stanisław Barańczak – NN PRÓBUJE SOBIE PRZYPOMNIEĆ SŁOWA MODLITWY

ALEKSANDRA ŚWIDER - CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Jan Paweł II – DO SOSNY POLSKIEJ

 

KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

 

KONKURS RECYTATORSKI

SYLWIA WOJTUŁA – Gimnazjum nr 6 – ZSS – Dębica
Hanna Ożogowska – JAK GĘSIARKA – BARBARKA PANU JEZUSKOWI WE FRASUNKU POMOGŁA

MATEUSZ KONTRABECKI - Gimnazjum nr 6 – ZSS – Dębica
Mirosław Breguła – ZATRZYMAJCIE SIĘ, LUDZIE

MILENA GANCARZ – SP nr 12 – Dębica
Roman Brandstaetter - GETHSEMANI

TOMASZ STARZAK – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Adam Mickiewicz – MĘDRCY

JULIA KULIG – Zespół Szkół – Zawada
ks. Jan Twardowski – KRZYŻ

ZUZANNA GRECKA
Stanisław Baliński – MODLITWA POLSKA

KATARZYNA GAJDA - CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Wincenty Pol – PACHOLĘ NA GRZYBACH – fr.

JULIA NOWAK – Zespół Szkół – Pustynia
ks. Jan Pałyga – DAĆ BOGU SZANSĘ

KLAUDIA CIELAK – Zespół Szkół – Paszczyna
Stanisław Barańczak – NN PRÓBUJE SOBIE PRZYPOMNIEĆ SŁOWA MODLITWY

MARTYNA ZIMA – Szkoła Podstawowa – Grudna Górna
Bogusia S. – EPITAFIUM NA DZIEŃ MATKI

MAGDALENA MAZUR – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
ks. Mieczysław Maliński – FAUSTYNA ZNACZY SZCZĘŚLIWA – ROZDZIAŁ „DRUGI CZŁOWIEK”

AGNIESZKA HODUR
Ewa Szelburg-Zarembina – W LISTOPADZIE

MATEUSZ SZYNAL – Szkoła Podstawowa nr 1 – Jodłowa
Michel Quoist – NIE KOCHAM CIEBIE BOŻE

ANNA LEMEK – Szkoła Podstawowa – Brzostek
Bolesław Leśmian – URSZULA KOCHANOWSKA

MATEUSZ RYMUT – Szkoła Podstawowa – Nagoszyn
Józef Tischner – JÓZEK BRYJKA Z OCHOTNICY

MICHAŁ STRĘK – Szkoła Podstawowa – Gorzejowa
Jacek Kowalski – HOMILIA ŚW. JACKA

NORBERT JEDLIŃSKI - CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Roger Mc Gogh – BEZ TYTUŁU

KATARZYNA KOPACZ – Szkoła Podstawowa nr 1 – Jodłowa
autor nieznany – ANIOŁ MÓJ

MICHAŁ MICHOŃ – Szkoła Podstawowa – Straszęcin
Julian Tuwim - NAUKA

SYLWIA KURZEJA – Szkoła Podstawowa – Nagoszyn
Wisława Szymborska - NIENAWIŚĆ

DAMIAN FIGURA - Szkoła Podstawowa nr 1 – Jodłowa
Marian Balicki – ŁAN DOJRZEWA

GABRIELA SURDEL – Gimnazjum – Brzostek
Zbigniew Herbert – DOMYSŁY NA TEMAT BARABASZA

BARTOSZ PTASZEK – Gimnazjum Dwujęzyczne – Dębica
ks. Jan Twardowski – BOJĘ SIĘ TWOJEJ MIŁOŚCI

KAROLINA WOLSKA – Zespół Szkół – Żyraków
Józef Łobodowski – ŻONA LOTA

KAROLINA GRYGIEL – Szkoła Podstawowa – Brzostek
Roman Brandstaetter – MADONNA ATEISTÓW

ALICJA HUMENIUK – Szkoła Podstawowa nr 9 – Dębica
Roman Brandstaetter – WYGNANIE SZYMONA Z CYRENY

DARIA WĘGRZYN – Szkoła Podstawowa – Nagoszyn
Marta Bizoń – TAKI KRAJ

KATARZYNA ŻOŁĄDŹ – MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W DĘBICY
Wiesław Myśliwski – KAMIEŃ NA KAMIENIU – fr.

 

16 listopada (czwartek)

godz. 10.00

 

KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH



KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

JUSTYNA POMYKACZ – Zespół Szkół Ekonomicznych – Dębica
Edyta Geppert – ZAMIAST

EWELINA KOPACZ – Liceum Ogólnokształcące – Jodłowa
Bułat Okudżawa - MODLITWA

WIKTORIA NYKIEL, ANGELIKA BIELATOWICZ - Zespół Szkół Ekonomicznych – Dębica
Hillsong – SCHOWAJ  MNIE POD SKRZYDŁA SWE

 

KONKURS RECYTATORSKI

JULIA WRONA – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Roman Brandstaetter – WYROK

BERNADETTA RÓŻAŃSKA – Szkoła Przysposabiająca do pracy w ZSS w Dębicy
Zbigniew Trzaskowski – SERCE DLA PANA JEZUSA

JAGODA JAKUBEK - Szkoła Przysposabiająca do pracy w ZSS w Dębicy
Magdalena Ponichter – ZACZAROWANE OKULARY

OSKAR RAK - Szkoła Przysposabiająca do pracy w ZSS w Dębicy
Janina Osińska – LEGENDA O KSIĄŻCE

JULIA KOZIAŃSKA – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Krzysztof Targoński – POTRZEBUJEMY LUDZI, Anna Kamieńska – MODLITWA CODZIENNA – wykonanie łączne

PATRYCJA SERAFIN – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Kazimiera Iłłakowiczówna – PIEŚŃ O DOMU – fr.

ALEKSANDRA GODYCKA - I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Stanisław Barańczak – WIDOKÓWKA Z TEGO ŚWIATA

WIKTORIA SAJDAK – Zespół Szkół Ekonomicznych – Dębica
Janusz Pyziński – NAUCZYŁEŚ MNIE (JANOWI PAWŁOWI II)

SEBASTIAN SZEWC – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Mary Stevenson – ŚLADY NA PIASKU

JAKUB LULA – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Cezary Buszman – MODLITWA DOMODLONA

MIŁOSZ CUKLA – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Zbigniew Herbert – JONASZ

IZABELA MARCINEK – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Roman Brandstaetter – ROZMOWA Z BOGIEM

TOMASZ SYSŁO – Zespół Szkół Ekonomicznych – Dębica
Julian Tuwim – SŁOWO I CIAŁO – fr.

NATALIA ŚWISTARA – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Bolesław Leśmian – ŻOŁNIERZ

GABRIELA WODZIEŃ - Zespół Szkół Ekonomicznych – Dębica
Karol Wojtyła – PÓŹNIEJSZE ROZPAMIĘTYWANIE SPOTKANIA

ALEKSANDRA WYSTĘPEK – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Grzegorz Wróblewski – SCHYŁEK

PATRYK MACHAJ – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Czesław Miłosz - SENS

ANGELIKA PTAK – Zespół Szkół nr 2 – Dębica
Bolesław Leśmian – SZEWCZYK

MARCELINA KUSIBAB - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – Dębica
Julian Tuwim – LITANIA

MATEUSZ CIURKOT – Zespół Szkół nr 2 – Dębica
Kazimierz Wierzyński – MEMENTO

JULIA DZIECI - Zespół Szkół nr 2 – Dębica
Ewa Lipska – Z LISTU

TOMASZ MATUSZKIEWICZ - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – Dębica
KONSTANDIONOS KAWAFIS - ITAKA

JULIA DEC - Zespół Szkół nr 2 – Dębica
Roman Brandstaetter – Litania do świętego Antoniego

WIKTORIA SKOWRON – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Elisabeth Wiesbaum – CZASEM ODCZUWAM TWOJĄ BLISKOŚĆ – fr.

NIKOLA FIC – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – Dębica
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – SAMOBÓJSTWO

BARTOSZ PIĄTEK – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Wiesław Myśliwski – KAMIEŃ NA KAMIENIU – fr.

NATALIA GALUS – II Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Roman Brandstaetter – GETHSEMANI

FILIP CISZEK - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – Dębica
Józef Tischner – JAK ŻYĆ? CZY WARTO I NALEŻY DOBRZE CZYNIĆ? fragmenty JAK ZBUDOWAĆ DOM NA SKALE

 

KATEGORIA DOROSŁYCH

 

KONKURS RECYTATORSKI

KATARZYNA PAWEŁKO – Warsztaty Terapii Zajęciowej – Dębica
Katarzyna Pawełko – ANIOŁ STRÓŻ

ANNA ŁĄCZAK – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
ks. Jan Pałyga – DAĆ BOGU SZANSE

DOROTA BIELATOWICZ – CKiB Gminy Dębica – Pustków Osiedle
Emil Zegadłowicz – BALLADA O CZWARTYM POWSINODZE BESKIDZKIM – SWIĄTKARZU, O BOGU PRAWDZIWYM I CHRYSTUSIE FRASOBLIWYM RZEŹBIĄCYM ŚWIĘTEGO WOWRA – fr.

MARIA SOCHA – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
Karol Wojtyła – PRZED SKLEPEM JUBILERA – fr.