Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl retransmisji z Metropolitan Opera. Przez cztery kolejne miesiące w DKiK „Kosmos” będą mogli Państwo zobaczyć słynne przedstawienia operowe nowojorskiego teatru. Pokazy zainauguruje 11 stycznia spektakl „Poławiacze pereł” Georgesa Bizeta.

Georges Bizet (1838–1875)
Les pêcheurs de perles
Poławiacze pereł

Opera w czterech aktach (1863)
Libretto: Michel Carré i Eugène Cormon

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 31 grudnia 2015
Nagrania dokonano podczas transmisji: 16 stycznia 2016

Obsada:
Diana Damrau jako Leila
Matthew Polenzani jako Nadir
Mariusz Kwiecień jako Zurga
Nicolas Testé jako Nourabad

Soliści, chór i orkiestra The Metropolitan Opera

Gianandrea Noseda dyrygent

Realizatorzy:
Penny Woolcock reżyseria
Dick Bird scenografia
Kevin Pollard kostiumy
Jen Schriever światło
59 Productions projekcje wideo
Andrew Dawson ruch sceniczny

„Poławiacze pereł” to kwintesencja opery francuskiej – melodyjnej, pełnej subtelnych motywów i wpadających w ucho fragmentów, wśród których najsłynniejszym jest romans Nadira, wymagający od tenora niezwykłej lekkości i śpiewu piano. Trudno dziś zrozumieć, dlaczego opera po swej premierze w 1863 roku aż na 20 lat zeszła ze sceny. Powróciła dopiero na fali niezwykłego powodzenia innego dzieła Bizeta – „Carmen”. Romantyczna historia dwóch przyjaciół zakochanych w tej samej kapłance, która ślubowała czystość, staje się pretekstem do serii barwnych obrazów na tle cejlońskiej wioski rybackiej. W rolach głównych prawdziwi wirtuozi wokalistyki: Diana Damrau jako Leila, Matthew Polenzani w partii Nadira. Postać jego przyjaciela, a zarazem rywala w miłości do Leili, będzie kreował polski baryton Mariusz Kwiecień, od kilku lat stały gwiazdor Met.

Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 15 minut (w tym 1 przerwa).

Retransmisja w DKiK Kosmos – 11 stycznia 2018 r., godz.18.00.

Bilety: 30 zł, ulgowe 20 zł

Zakup / rezerwacja biletów

Kolejne retransmisje:

8 lutego 2018 / 18:00 - Giuseppe Verdi „Makbet”

22 marca 2018 / 18:00 - Giuseppe Verdi „Nabucco”

26 kwietnia 2018 / 18:00 - Georges Bizet „Carmen”