Big Band Krak, solistka Opery Krakowskiej - Karolina Wieczorek oraz Kwartet Smyczkowy Bonjour zapraszają na koncert pt. „George Gershwin - kolejne biografie”, poświęcony pamięci wybitnego amerykańskiego kompozytora. Podczas koncertu usłyszymy najznakomitsze oraz najbardziej rozpoznawalne utwory Gershwina przeplatane ujmującymi standardami jazzu i muzyki rozrywkowej.

Big Band Krak powstał w roku 1998 w Wieliczce z inicjatywy trębacza Władysława Chorobika. Podstawową część repertuaru zespołu stanowią standardy jazzu big bandowego i muzyki rozrywkowej z lat 30-tych i 40-tych, wzbogacane o coraz szerszy wachlarz klasyków wykonawców oraz kompozytorów ostatnich dekad. Na przestrzeni lat zespół współpracował z TVP, TVN oraz Radiem Kraków. Obecnie BBK działa pod dyrekcją jednego z jego pierwotnych współtwórców- Stanisława Olko.

Karolina Wieczorek- absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału wokalno- aktorskiego w Krakowie, w klasie dr Katarzyny Oleś- Blacha. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień. Nieprzeciętna biegłość głosu, którą posiada predysponuje ją do wykonywania skomplikowanych partii koloraturowych dzieł m.in. Haendla, Vivaldiego, Purcella, Mozarta, Donizettiego, Rossiniego, Belliniego.

Kwartet Smyczkowy Bonjour działa od 2009, a z Big Bandem Krak jest związany od 2012 roku. Szeroki program Kwartetu obejmuje zarówno standardy muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Zespół ma na swoim koncie współpracę z Bruk-Bet, Jeronimo Martins czy Volvo. Grał również na Krakowskich Wiankach i Festiwalu Muzyki Filmowej, a także był zespołem witającym papieża Franciszka na lotnisku w Balicach podczas ŚDM.

15 kwietnia 2018
godz.17.00
DKiK Kosmos

Bilety w cenie 45zł dostępne są w kasie DKiK Kosmos, tel: 14 696 91 40, tel: 14 696 91 43 oraz na www.kupbilecik.pl.