Piątka reprezentantów MOK otrzymała nominację do eliminacji wojewódzkich 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

11 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyły się eliminacje rejonowe dla powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego, strzyżowskiego. Nasz powiat reprezentowało siedem osób (w tym pięć z MOK). W kategorii recytacja uczniów szkół średnich nominację otrzymali: Aleksandra Występek, Jakub Skupień oraz Stefan Świstak, w kategorii monodramów: Kinga Kania i Maria Socha.

W turnieju wywiedzione ze słowa nominację zdobył Mateusz Ciurkot – reprezentujący ZS nr 2 w Dębicy, nominację w kategorii recytacja osób dorosłych przyznano Bartoszowi Piechocie.

Kolejne zmagania dla recytatorów odbędą się 26 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, natomiast dla monodramistek oraz wywodzących – 20-21 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.