Z kameralnym koncertem wystąpili w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dwaj muzycy młodej jazzowej sceny polskiej: Mateusz Rybicki i Zbigniew Kozera. Pierwszy z muzyków gra na klarnecie, drugi gra na kontrabasie. Występ w Dębicy był elementem promocji ich debiutanckiego albumu „Xu”. Należy dodać, że na płycie wspomaga ich perkusista Samuel Hall.

Niespełna godzinny koncert dał publiczności dębickiej możliwość spotkania się z muzyką rzadko prezentowaną w naszym mieście. Muzyką trudną w odbiorze, wymagającą od słuchacza dużego skupienia. Muzyką subtelną i delikatną na tyle, że trzeba wytężać słuch, aby docenić jej wszystkie walory.

Obszerne biogramy obu muzyków zostały zamieszczone w zapowiedzi koncertu: mokdebica.pl.

Nie po raz pierwszy sponsorami koncertu jazzowego w Dębicy były dwie spółki miejskie: Wodociągi Dębickie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

fot. Andrzej Janiec