Dawid Mroczka i Karol Ziaja - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy oraz Bartosz Król, Alicja Wojnarowska, Julia Sikora i Katarzyna Żołądź - reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, otrzymali nominacje do finału XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 25 – 27 maja w Starachowickim Centrum Kultury.

Tegoroczne eliminacje regionalne do jednego z największych ogólnopolskich konkursów recytatorskich dla dzieci miały miejsce w DKiK "Kosmos". W skład komisji artystycznej weszli: Ilona Stanaszek, Robert Chodur, Jan Borek. Jurorzy, po obejrzeniu i wysłuchaniu 35 prezentacji konkursowych, przyznali nagrody i wyróżnienia.

W kategorii uczniów klas 0-III

Dawid Mroczka - SP nr 8 w Dębicy

II miejsce:
Bartosz Król - MOK w Dębicy

III miejsce:
Karol Ziaja – SP nr 8 w Dębicy

w kategorii uczniów klas IV-VI:

Nagrody:
Alicja Wojnarowska – MOK w Dębicy
Julia Sikora – MOK w Dębicy

Wyróżnienia 1 stopnia:
Tymoteusz Ferenc – SP nr 8 w Dębicy
Dominika Osika – SP nr 8 w Dębicy
Aleksandra Świder – CKiB Gminy Dębica

Wyróżnienia 2 stopnia:
Julia Knych – SP w Żyrakowie
Aleksandra Parys – SP nr 11 w Dębicy
Grzegorz Szydłowski – SP nr 8 w Dębicy
Michał Wawrzonek – SP nr 8 w Dębicy

w kategorii uczniów klas VII:

Nagroda:
Katarzyna Żołądź – MOK w Dębicy

Wyróżnienie:
Zofia Zboch – SP nr 11 w Dębicy

W turnieju Wywiedzione ze słowa jury nie przyznało nagród.

Nominacje do finału konkursu, który odbędzie się w dniach 25 – 27 maja 2018 r. w Starachowickim Centrum Kultury otrzymują: Dawid Mroczka, Bartosz Król, Karol Ziaja, Alicja Wojnarowska, Julia Sikora, Katarzyna Żołądź.

Organizatorem eliminacji regionalnych i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

fot. Łukasz Pas