Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Piotra Alberta Koczaja i Krzysztofa Stępniaka zatytułowanej „Pęknięcia” oraz wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Dębica 2018. Wernisaż odbędzie się 15 marca o godz.19.00.

Piotr Koczaj, a właściwie brat Albert Koczaj, urodzony w Dębicy w 1989 roku. Rysunku i malarstwa uczył się u Pana Franciszka Szczerbińskiego. Jest bratem zakonnym w Zgromadzeniu Braci Albertynów. Z wykształcenia jest psychologiem. Mieszka w pustelni na Kalatówkach, posługuje w Przytulisku dla bezdomnych mężczyzn w Krakowie oraz w Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie.

Krzysztof Stępniak – urodzony w Lublinie. Maluje od kilku lat. Tematyka prac oscyluje wokół portretu i pejzażu. Nie używa pędzla. Pracuje wśród ubogich. Ma na koncie 7 wystaw indywidualnych.

Uczestnicy Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Dębica 2018:

Yoko Akino - Irlandia

Irina Amosowa-Novikowa - Litwa