Galeria Sztuki zaprasza na wystawę linorytu Karola Pomykały. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz.19.00. Tego dnia zostanie również otwarta poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach.

Karol Pomykała - artysta grafik, dyrektor artystyczny. Tworzy prace głównie w technice linorytu, łącząc tradycyjną grafikę artystyczną z nowymi technologiami. Na co dzień zajmuje się również sztuką cyfrową i reklamą. Brał udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach m.in. 7 Międzynarodowy Festiwal Drzeworytu w Ulsan w Korei, 6 Międzynarodowe Biennale Grafiki w Guanlan w Chinach, 10 i 11 Międzynarodowa Nagroda Graficzna im. Jesusa Nuneza w Hiszpanii czy Międzynarodowe Triennale Grafiki w Turcji, Austrii, Szwecji i Krakowie.