Festiwal Teatru Amatorskiego „Rekonstrukcje” powstaje z kilku powodów. Między innymi dlatego, iż w Dębicy prężnie działa środowisko miłośników teatru. Zarówno tych od strony sceny, jak i widowni. Zapraszamy więc wszystkich którzy teatr kochają, lubią wsłuchiwać się w dobre słowo, muzykę, ale także tych, którzy chcieliby po prostu ciekawie spędzić czas, doświadczyć czegoś nowego.

Nasz festiwal gatunkowo będzie różny. Od sztuk klasycznych, przez teatr formy, skończywszy na wydarzeniu performatywnym. Spotkamy się nie tylko w znanej nam przestrzeni Domu Kultury „Śnieżka”, ale również w miejskiej Dżungli.

Wyjdźmy z poezją, słowem, muzyką i przede wszystkim myślą.

Pierwsze dwa dni festiwalu to propozycje działających zespołów w DK „Śnieżka”. W piątkowy wieczór spotkamy się z Aleksandrą Występek i monodramem „PUŚĆ”. Będzie to kobiece studium przepoczwarzania się z młodej dziewczyny w młodą kobietę. Ukazany zostanie świat pełen lęków, trwóg, poszukiwań.

Po krótkiej przerwie do swojego świata zaprosi nas Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment”. Spektakl „Hej TY!”, który powstał na bazie literatury młodzieżowej będzie okazją do konfrontacji z problemami nastolatków. O nich, przez nich, dla nich.

Sobotnie spotkanie teatralne rozpocznie Alicja Wojnarowska monodramem zatytułowanym „A.”, historią młodej dziewczyny zmagającej się z trudnym, często niezrozumiałym światem dorosłych. Światem, w którym nie zawsze dzieje się tak, jakbyśmy tego chcieli. W którym dzieci często szybciej zmuszone są dojrzewać i zatracają swoje beztroskie dzieciństwo.

Kolejna sobotnia propozycja to spektakl „3 razy JA” Grupy Artystycznej „Safo”. To historia poszukiwania własnego ja, powrót do przeszłości i przyjrzenie się swojemu własnemu myśleniu. To próba odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy, dlaczego, a może dla kogo?

Wieczorem, na godzinę 20:00 zapraszamy Was do miejskiej Dżungli, klubu tanecznego, w którym beton i stal to jedyne elementy dekoracji. Idealnie swoje miejsce w tym odnajdzie poezja współczesna i elektroniczne brzmienia, a także mnóstwo emocji, burza hormonów i słów.

5 kwietnia na deskach Domu Kultury „Śnieżka” gościć będziemy mielecki Teatr Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego, który wystawi sztukę Mikołaja Gogola „Ożenek”, pierwszą rosyjską komedię obyczajową i jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych w Europie.

Ostatnią z festiwalowych propozycji będzie „Poskromienie złośnicy”. Spektakl oparty na komedii Williama Shakespeare’a wystawi 6 kwietnia w Domu Kultury „Śnieżka” grupa teatralna „Talia” z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Program:

Aleksandra Występek
monodram
„PUŚĆ”

scenariusz: Dominika Migoń na podstawie książki Katarzyny Gondek „Horror vacui”
realizacja nagrań: Sergiusz Smolnicki

Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment”
„Hej TY!”

scenariusz: Dominika Migoń na podstawie dramatu Marcina Teodorczyka „BlackPink” oraz książek: „Kasieńka” Sarah Crossan, „Pasztety do boju” Clémentine Beauvais
muzyka: Piotr Madura

3 kwietnia 2020 | 18:30

Alicja Wojnarowska
monodram
„A”

scenariusz: Dominika Migoń na podstawie książek: „Niezapominajka” - Agnieszki Świętek oraz „Listy do A.” - Anny Sakowicz
muzyka: Piotr Madura

Grupa Artystyczna „Safo”
„3 razy JA”

scenariusz: Dominika Migoń na podstawie dramatu Przemysława Jurka „Wada serca, czyli 5-10-15”
akompaniament i aranżacja: Piotr Madura

4 kwietnia 2020 | 17:00

Wydarzenie performatywne grupy T.Lab
z gościnnym udziałem Grupy Artystycznej „Safo”

„OczyszczeNIE”
na podstawie wierszy: Tadeusza Różewicza, Julii Szychowiak, Krystyny Miłobędzkiej, Jacka Dehnela

4 kwietnia 2020 | 20:00
Klub Dżungla
I piętro – dżungla miejska
ul. Piekarska 10, Dębica
wstęp wolny

Teatru Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego w Mielcu
„Ożenek”

obsada:
Joanna Kruszyńska, Agnieszka Kużdżał-Trybulec, Elżbieta Witek, Janusz Pacholec, Piotr Rożniał, Paweł Pazdan, Grażyna Chmielec, Maciej Błachowicz, Eugeniusz Idzior, Edward Kociański

reżyseria: Jadwiga Klaus
scenografia: Agnieszka Szla-Jagiełło, Czesław Tabaka, Hubert Pomiankiewicz
światło, dźwięk: Dariusz Madej, Kazimierz Babiec
sufler: Anna Dusza
kostiumy: Władysława Majewska

5 kwietnia 2020 | 18:00
DK Śnieżka
bilety: 20 zł, 15 zł – ulg.

Grupa teatralnea „Talia” z II LO w Dębicy
„Poskromienie złośnicy”
na podstawie komedii Williama Shakespeare’a

obsada:
Aneta Dębowska, Michał Michoń, Zuzanna Grecka, Norbert Szewczyk, Mateusz Szynal, Anna Buszek, Jakub Jaskot, Adrian Jasek, Nikola Cich, Kacper Bomba, Marta Kulas, Jan Wolicki, Natalia Szukała, Jakub Badowski, Kinga Bryg

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Lamberska-Kot
opracowanie muzyczne: Kinga Sikora