Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na niezwykłe widowisko teatralne pt. „Eunika w krainie cyrku” w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”. Plenerowy spektakl, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, wystawiony zostanie na dębickim Rynku 24 lipca o godz.21.

 

„Eunika w krainie cyrku” to barwne i efektowne widowisko z elementami cyrku, oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Tytułowa bohaterka zasypiając, przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem przez cyrkowe krainy swojej wyobraźni, napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne wręcz surrealistyczne istoty. Przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni, który zauroczył ją bez reszty.

Oryginalny pomysł oraz dbałość o każdy szczegół zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń. Przedstawienie to nie tylko piękne kostiumy, oryginalne maski, elementy cyrkowe, ale również wyjątkowa muzyka i porywająca akcja, wciągająca widza w wir wydarzeń.

Widowisko plenerowe „Eunika w krainie cyrku” nie jest spektaklem tylko dla dzieci, lub tylko dla dorosłych. Lewis Carroll w swojej powieści zawarł tak naprawdę dwie książki: dla dorosłych i dla dzieci. Artyści „Sceny Kalejdoskop” dołożyli wszelkich starań aby zachować ten niezwykły przekaz w swoim spektaklu, który ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów, czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim ma uczyć.

Scenariusz i reżyseria: Michał Brańka

Produkcja: Piotr Kulczyk

Występują: Anna Gurdek / Aleksandra Warchał, Ewa Pieczyńska / Karolina Gugała, Anna Tomana / Tomasz Kowalczyk

Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop" założony został w 1999 r. przez Piotra Kulczyka. Obecnie teatr jest prowadzony przez Piotra Kulczyka i Edytę Szotę-Kulczyk.

Scena Kalejdoskop to teatr niezależny, dzięki temu działający bez żadnych ograniczeń. Nie skrępowana wizja dała podwaliny do stworzenia oryginalnej przestrzeni artystycznej. Teatr Scena Kalejdoskop zajmuje się realizacją widowisk (spektakle plenerowe, uliczne, kostiumowe) oraz happeningów.

Pasja i zaangażowanie w tworzeniu każdego projektu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi tj. widowisko uliczno-plenerowe z udziałem aktorów na szczudłach pt: Serce Don Juana - wystawione ponad 200 razy, wielkoformatowe widowisko In Vino Vitae, a także plenerowy spektakl familijny pt: Eunika w krainie cyrku.

Scena Kalejdoskop realizuje również wielkie korowody uliczne z wykorzystanie instalacji kołowych oraz kameralne przedsięwzięcia takie jak np. Wernisaż Żywych Rzeźb.