Teatralny czwartek

Data publikacji: 02.08.2023 r.

3 sierpnia o godzinie 18:00 do magicznego świata baśni zabierze nas Alicja Wojnarowska w monodramie "Oddech". Świata, pełnego kojących dźwięków, niezwykłych obrazów, w którym za pomocą magii teatru i bajki, z daleka od codziennego zgiełku i chaosu dociera w głąb siebie i poznaje odpowiedzi na trudne pytania nurtujące każdego z nas. Spektakl został wielokrotnie nagrodzony na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych, m.in. otrzymał  II nagrodę podczas 67. OKR – finału Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" w Słupsku, I miejsce oraz nagrodę publiczności podczas Ogólnopolskiego Festiwalu "Brodnicka Uczta Teatralna", II nagrodę podczas 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA w Łodzi. Podczas IV edycji ICTF SOPOT – International Children’s Theatre Festiwal Alicja została nagrodzona za kreację aktorską w monodramie "Oddech" oraz świetną pracę marionetką.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami, a także lekcja teatralna dotycząca rodzajów lalek teatralnych.

* Na to spotkanie w szczególności zapraszamy najmłodszych widzów.

"Oddech"
Alicja Wojnarowska
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń-Madura
kostium: Beata Śliwa
lalka: Artur Endler

Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w kasie DKiK Śnieżka.