Teatralny czwartek

Data publikacji: 02.08.2023 r.

10 sierpnia o godzinie 18:00 na scenie ponownie obejrzymy Alicję Wojnarowską, tym razem w monodramie "cudawianki". Jest to najnowsza propozycja teatru jednego aktora młodej wykonawczyni. To historia stworzona na bazie pieśni ludowych, których rodowodem, jak napisała Eliza Orzeszkowa, są: "serca tęskniące, myśli uciśnione, instynktowe rwania się ku lepszemu życiu". Prosto z serca młodej dziewczyny przeradzającej się w kobietę o pragnieniu bycia kochaną i sile miłości. Spektakl otrzymał III nagrodę podczas eliminacji wojewódzkich 68. OKR – Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Tego wieczoru obejrzymy również spektakl "rozkwitnienie" duetu "słowami utkane", czyli Julii Sikory i Emilii Węgrzyn. Dziewczęta będą tkały historie pełne miłości, ale i tęsknoty. Radości i smutku. Będzie jak w życiu. Ale trochę bardziej poetycko. Symbolami, obrazami i pięknymi leśmianowskimi metaforami. Spektakl "rozkwitnienie" otrzymał wyróżnienie podczas wojewódzkich Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form "Antrakt" w Przemyślu.

Po spektaklach odbędzie się rozmowa z twórcami.

* Wydarzenie adresowane jest do młodzieży i osób dorosłych.

"cudawianki"
Alicja Wojnarowska
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń-Madura
przygotowanie wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec
kostium: Beata Śliwa

"rozkwitnienie"
słowami utkane
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń-Madura
muzyka: Julia Sikora
przygotowanie wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec

Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w kasie DKiK Śnieżka.