Bach Jazz Collective

Data publikacji: 23.08.2023 r.

11 września na scenie Domu Kultury "Śnieżka" wystąpi grupa Bach Jazz collective, złożona z doświadczonych muzyków jazzowych: Bartka Halickiego, Witolda Janiaka i Kamila Miszewskiego.

Projekt Bach Jazz collective łączy twórczość Jana Sebastiana Bacha z klasycznym jazzem, aż do freejazzowych uniesień. To egzotyczne połączenie brzmienia puzonu z organami Hammonda i zestawem perkusyjnym. Awangardowe brzmienie projektu wynika z fuzji wybitnej techniki kompozytorskiej Bacha i melodyjności jego utworów z nowoczesnym rysem harmonicznym opracowanym przez autora aranżacji - Bartka Halickiego. Projekt jest doskonałą muzyczną przygodą i doświadczeniem dla słuchacza zainteresowanego zarówno muzyką jazzową jak i barokową.

Bartek Halicki - puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i sekcyjny. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lider zespołu Bartek Halicki Septet, z którym wydał album "Etnograf". Puzonista Eljazz Big Band.

Witold Janiak - pianista i organista jazzowy, kompozytor. Zwycięzca Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat nagrody Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku.

Kamil Miszewski - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Współpracował m.in. z Alicją Majewską, Filharmonią Narodową i Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie DK Śnieżka.

bjc