Muzyczna inauguracja dębickiej synagogi

Data publikacji: 20.02.2024 r.

To będzie wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu. 21 marca synagoga w Dębicy stanie się sceną dla niecodziennego wydarzenia. "Przebudzenie – muzyczna inauguracja synagogi" pod takim tytułem odbędzie się koncert będący oficjalnym przejęciem synagogi przez miasto. Z koncertem „Żydowska ulica” wystąpi utalentowana wokalistka Izabela Szafrańska wraz z zespołem. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w czarującym świecie muzyki żydowskiej.

Izabela Szafrańska to artystka o niezwykłym talencie i wieloletnim doświadczeniu. Jej muzyczna kariera zdobyła uznanie na wielu płaszczyznach, w tym w programach telewizyjnych takich jak „Must Be The Music” czy „The Voice of Poland”. Debiutancka płyta „Z bursztynu”, której premiera odbyła się w 2019 roku, przyniosła jej rozgłos i liczne nagrody. W 2022 roku artystka zaprezentowała swoje kolejne arcydzieło – płytę „Żydowska ulica/Jewish street”, gdzie w piękny sposób łączy różne języki, śpiewając zarówno po polsku, hebrajsku, jidysz, ladino, angielsku, jak i hiszpańsku. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Jednym z najważniejszych jest Festiwal Psalmów Dawidowych, który realizowany jest na Podkarpaciu oraz w Rzymie.

Koncert „Żydowska ulica” to hołd dla historii, tradycji i dziedzictwa, który artystka z pasją przekazuje publiczności poprzez swoje interpretacje pieśni. Wraz nią na scenie pojawią się utalentowani muzycy: Łukasz Belcyr, Marcin Drabik, Rafał Grząka, Kornel Kondrak, Maciej Magnuski, Przemysław Skałuba i Przemysław Zalewski. Będzie to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale także symboliczne przebudzenie dębickiej synagogi, która po przejściu na własność miasta, w niedługim czasie ma zostać poddana renowacji. Serdecznie zapraszamy na tą niezwykła podróż w świat muzyki żydowskiej w atmosferze jednego z najbardziej kultowych miejsc Dębicy.

Inauguracja synagogi odbędzie się 21 marca o godzinie 18:00.

Bilety w cenie 70 złotych są dostępne w kasie MOK w Dębicy oraz na bilety.mokdebica.pl.
Uwaga: miejsca nie są numerowane, a liczba biletów jest ograniczona.

Spotkanie wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Organizatorami wydarzenia są Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz firmy Agregaty Pex-Pool Plus.

źródło: debica.pl

zydowska ulica