Oferta edukacyjna Miejskiego Ośrodka Kultury

Data publikacji: 22.08.2023 r.

Przedstawiamy ofertę edukacyjno-artystyczną Miejskiego Ośrodka Kultury na rok 2023/2024.

Od września rozpoczynają się zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży mające miejsce w Domu Kultury "Śnieżka".

Zajęcia odbywają się w grupach podzielonych ze względu na wiek oraz staż uczestnictwa w zajęciach. Zapraszamy dzieci uczęszczające do klas 0-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są przez Dominikę Migoń-Madurę. Miesięczny koszt udziału w zajęciach - 60 zł.

Prowadzimy także nabór do Grupy Artystycznej Safo dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Grupa ta swoimi programami uświetnia wiele uroczystości miejskich, patriotycznych, religijnych, a także bierze udział w rekonstrukcjach historycznych. W ramach działania grupy prowadzone są zajęcia teatralne i wokalne. W przypadku chęci dołączenia do Grupy Safo przed spotkaniem organizacyjnym należy umówić się na przesłuchanie wstępne - przygotować krótką prezentacje – wiersz lub fragment prozy oraz w miarę możliwości utwór wokalny. Zajęcia prowadzone są przez Dominikę Migoń-Madurę i Karolinę Mróz.

Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców bądź opiekunów prawnych odbędzie się 4 września o godz.18:30.
Zapisy i więcej informacji: tel. 14 680 93 62.
Zapisy dla nowych i ubiegłorocznych uczestników zajęć trwają do 1 września.

Od października rozpoczną się zajęcia plastyczne, taneczne i wokalne.

Zajęcia plastyczne prowadzone są w DK "Mors" oraz w DK "Śnieżka". W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi materiałami plastycznym, stosują nietypowe techniki, poznają rozmaite narzędzia pracy i podstawowe środki wyrazu artystycznego. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia prowadzone są przez Ewę Prokuską. Miesięczny koszt udziału w zajęciach - 40 zł.

W krainie sznurka to nowa propozycja dla dzieci w wieku 9-12 lat. Zajęcia oparte na sztuce wiązania sznurków, bez użycia drutów i szydełka. Zapraszamy na nie dzieci lubiące prace manualne. Nauczą się  wiązać sploty i węzły, na bazie których będą tworzyć piękne i unikalne ozdoby oraz akcesoria. Zajęcia prowadzone są w DK "Śnieżka" przez Agatę Lig-Saramę. Miesięczny koszt udziału w zajęciach - 40 zł.

Na zajęcia taneczne zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat oraz 7-15. Zajęcia odbywają się w grupach podzielonych ze względu na wiek oraz staż uczestnictwa w zajęciach. Zajęcia prowadzone są w DK "Śnieżka" przez Weronikę Pych (grupy młodsze) oraz Agatę Lig-Saramę (Iskierki, Pantera). Miesięczny koszt udziału w zajęciach - 60 zł.

Zajęcia wokalne adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki śpiewu i podstawy ruchu scenicznego. Zajęcia prowadzone są w DK "Śnieżka" przez Karolinę Mróz. Miesięczny koszt udziału w zajęciach - 60 zł.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup odbędzie się 18 września o godz.18:00 w Domu Kultury "Śnieżka".
Zapisy i więcej informacji: tel. 14 680 93 62.
Zapisy dla ubiegłorocznych uczestników zajęć trwają do 1 września.
4 września ruszy nabór dla nowych uczestników.

Ilość miejsc ograniczona.

Na zajęcia Szkoły Rysunku zapraszamy do Galerii Sztuki MOK. Zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez Pamelę Mączyńską (dzieci i młodzież) oraz Ryszarda Kucaba (dorośli).

Zapisy i więcej informacji: tel. 14 670 23 51

Dom Kultury Mors

Zajęcia plastyczne
5-7 lat
instruktor: Ewa Prokuska

18 września, godz.18:00, DK Śnieżka, ul. Bojanowskiego 18

Zapisy: 14 680 93 62

Dom Kultury Śnieżka

Grupa Artystyczna Safo
szkoły ponadpodstawowe
instruktor: Dominika Migoń-Madura, Karolina Mróz

Zajęcia teatralne
klasy 0-VIII, szkoły ponadpodstawowe
instruktor: Dominika Migoń-Madura

4 września, godz.18:30

Zapisy i więcej informacji: tel. 14 680 93 62.
Zapisy dla nowych i ubiegłorocznych uczestników zajęć trwają do 1 września.

Zajęcia taneczne

szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, dorośli
instruktorzy: Pamela Mączyńska, Ryszard Kucab

Zapisy: 14 670 23 51