Świętojańskie Powitanie Lata

Data publikacji: 14.06.2023 r.

Animacje dla najmłodszych, warsztaty ekologiczne, tradycyjne polskie smakołyki oraz folkowe rytmy z zespołem Redlin.

To tylko niektóre atrakcje, które będą czekać dębiczan w Parku „Sokół” w sobotę 24 czerwca podczas Świętojańskiego Powitania Lata. Będzie się działo!

To już kolejna po Dniach Dębicy propozycja kulturalna dla dębiczan. Od godziny 15:00 trwał będzie piknik ekologiczny podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach trash-art, poznać tajniki wykonywania nasadzeń roślin miododajnych, obejrzeć wyjątkowe łaziki z recyklingu, a także poznać budowę ula i posmakować miodu.

Ale to tylko początek atrakcji. O godzinie 17:00 rozpoczną się gry, animacje i konkursy dla najmłodszych. Świetną zabawę zapewni Kinder SID. Nie zabraknie także dmuchańców oraz malowania twarzy.

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbają uczniowie Szkoły Muzycznej YAMACHA oraz gwiazda wieczoru – zespół REDLIN, który gwarantuje mocną dawkę światowego folku w nowoczesnym i żywiołowym wykonaniu.

Tym, których podczas witania lata dopadnie mały głód, firma Mateo proponuje tradycyjne polskie przysmaki, a w zwalczaniu letnich upałów pomogą darmowe* lody rozdawane podczas wydarzenia.

Na huczne powitanie lata wszystkich dębiczan zapraszają miasto Dębica, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

*do wyczerpania zapasów

źródło: debica.pl