Wystawy: Rafał Pacześniak, Andrzej Rułka i Czudrys 5

Data publikacji: 07.03.2024 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Rafała Pacześniaka i Andrzeja Rułki pt. "Et expecto" oraz wystawy poplenerowej Czudrys 5. Wernisaż odbędzie się 15 marca o godz.18.00.

Rafał Pacześniak
Urodzony w 1973 r. w Żaganiu. Studia w ASP w Warszawie i ASP w Krakowie na kierunku malarstwo. Absolwent krakowskiej ASP, dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego (1999). Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystów „Kontrapost”. Stażysta w Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze (1996) oraz stypendysta rządu włoskiego w Accademia di Belle Arti w Rzymie i Neapolu (2005). Również stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  (2021). Ma na swoim koncie pełnienie funkcji kuratora artystycznego plenerów, m.in. pleneru malarskiego w Wiśniowej oraz współpracę z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Swoje prace eksponował na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Uprawia malarstwo i rysunek.

Andrzej Rułka
Urodzony w 1973 r. w Puławach. Ukończył Wydział Grafiki na ASP w Krakowie, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha. W 2013 roku ukończył studia doktoranckie na krakowskiej ASP w Krakowie w pracowni Filmu Animowanego u prof. Jerzego Kuci na Wydziale Grafiki. Odbył stypendium w Niemczech w mieście  Frankfurt nad Menem (1998) oraz w Finlandii na Uniwersytecie Artystycznym w Turku (1999). Uczestniczył w wystawach artystów rzeszowskich w Belgii i Grecji w 2009. Zajmuje się  malarstwem, rysunkiem oraz animacją filmową. W 2009 r. zdobył II Nagrodę w konkursie  ogłoszonym przez  Konsulat Niemiecki w Krakowie  z okazji obchodów 20. rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego. Zdobył III Nagrodę w konkursie fotograficznym Res Foto Arch 2009 w Rzeszowie. Przynależy do Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video STUDIO A w Krakowie. W Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego w 2010 r. zdobył Nagrodę Dyrektora BWA w Rzeszowie. Pracował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Instytucie Sztuk Projektowych. Zorganizował szereg wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Autorzy wystawy rysunku: Tetiana Biala (Pstrągowa), Oliwia Hildebrandt (Kielce), Pamela Mączyńska (Dębica), Szymon Prandzioch (Bytom), Roman Przewoźnik (Dębica), Tomasz Rolniak (Haczów), Jordan Sobierajski (Zagnańsk), Anna Szewczyk (Wrocław), Jerzy Tomala (Rzeszów), Aneta Urbanek (Dębica), Marta Wakuła-Mac (Kraków).