Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Galeria Sztuki MOK zaprasza na wystawę Magdaleny Bukowskiej – malarstwo, rysunek. Wernisaż odbędzie się 22 października o godz.18.00.

Magdalena Bukowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na kierunku Malarstwo w pracowni prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka. Studiowała Sztuki Wizualne na specjalności grafika komputerowa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz otrzymała dyplom Projektanta Ubioru w Krakowskiej Szkole Artystycznej.

Jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w Galerii Sztuki w Palmanowej we Włoszech. Uczestniczyła w wystawach w Polsce i za granicą. Aktualnie reprezentowana jest przez Galerię MAG w Warszawie i Albe Art Gallery. Finalistka kilku konkursów modowych i malarskich, zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Carpathian Art of Fashion, gdzie miał miejsce pokaz jej autorskiej kolekcji ubrań „Face the color”. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach min. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Danii.

W swojej twórczości skupia się głównie na malarstwie, rysunku, rzeźbie i artystycznym projektowaniu ubioru. Jej prace koncentrują się na szeroko pojętej abstrakcji, ekspresjoniźmie i surrealiźmie z elementami figuratywnymi i geometrycznymi. Nawiązuje w nich do świata, który ją otacza, codzienności, przeżywanych emocji, wspomnień, refleksji i marzeń.