Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Julia Sikora i Alicja Wojnarowska wzięły udział w XXII Festiwalu Słowa w Lubaczowie. Były to trzy dni wypełnione sztuką żywego słowa, wartościową literaturą, emocjami, obfitujące w liczne nagrody, a poprzedzone intensywnymi przygotowaniami.

W ramach XXII Festiwalu Słowa organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie odbyły się trzy konkursy:
- XXX Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej  na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” w którym to Julia otrzymała II miejsce, a Alicja zdobyła wyróżnienie;
- XXVI Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety *JUSTYNA BARGIELSKA*, w którym Julia została laureatką II miejsca, a Alicja III;
- XIX Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”, który przyniósł Alicji miejsce I, a Julii III.

To jednak nie wszystko. Julia Sikora otrzymała Grand Prix festiwalu, a Dominika Migoń nagrodę instruktorską.

Zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: prof. Ziuta Zającówna (aktorka i reżyserka), Agata Pilawa (animator kultury i bibliotekoznawca) oraz Rafał Fudalej (aktor teatralny i filmowy).

Dziewczęta wzięły także udział w konsultacjach z jurorami, warsztatach oraz nocnym czytaniu poezji Cypriana Kamila Norwida.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć!

fot. archiwum własne

więcej zdjęć na www.mdklubaczow.pl